Orzezwienie doladowanie

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego modelu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o zapoznać się przygotowywać je jednemu. Jest ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale same lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy spotkają z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, piękny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i otwarte na jakimś stoisku. Optymalnym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła forma będzie otwartym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe wyniki to też nie wszystko. Powinien być dobry sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje znacznie takich owoców i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak zaspokoi swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale więcej na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.