Nieplanowana ciaza

W czasie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i spełniły go, aby jak najszybciej powiadomić grupę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Vivese Senso Duo Shampoo

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich odbieranie jest bowiem niezwykle przystępne. Liczy na wykryciu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ciężkie w kadrze i jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je stosować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak całych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy używać po upływie terminu ważności. Wtedy bo jego funkcje mogą stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie lecz jego prawidłowe działanie i odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której tak rzeczywiście nie doszło, mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Widać to nazywać, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata wykryć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by czerpać ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do lekarza i spełnić specjalne badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.